Polecam również

Bezpieczna kąpiel noworodka

Bardzo ważne jest, aby kąpiel noworodka była w pełni bezpieczna. Dlatego rodzice, zanim rozpoczną kąpiel noworodka, powinni dokładnie sprawdzić pomieszczenie, w którym taka kąpiel ma się odbywać. Powinno być to pomieszczenie bardzo ciepłe i przytulne, w którym nie będą panowały żadne przeciągi, a jednocześnie dobrze wietrzone tak, aby nie panował w nim żaden zaduch ani nieprzyjemne zapachy.

Jest to bardzo ważne dla dzieci, aby były kąpane w ciepłym pomieszczeniu, a jednocześnie nie były w żaden sposób przegrzewane. Zapachy panujące w pomieszczeniu, w którym są one kąpane również są dla nich bardzo ważne, ponieważ będą przez nie kojarzone z samą kąpielą.

Bezpieczna kąpiel noworodka (http://emolium.pl/baza-wiedzy/sk%C3%B3ra-dziecka/ciemieniucha/) powinna także odbywać się w dobrze przygotowanej do tego wanience. Powinna ona sprawiać rodzicom możliwość bardzo sprawnego pielęgnowania noworodka, a jednocześnie zapewniać noworodkowi pełne bezpieczeństwo polegające na tym, że na pewno nie zanurzy się on pod wodą z powodu tego, że woda w wanience będzie zbyt głęboka i nie uderzy główką o nic twardego.

Jest to bardzo ważne dla niemowlaka, ponieważ wszelkie niedogodności przez niego odczuwane w czasie kąpieli sprawią, że niechętnie będzie on przystępował do kolejnej kąpieli i będzie bardzo wystraszony. Tymczasem bardzo przyjemna kąpiel podziała na niego uspokajająco i kojąco. Dzięki takim doznaniom w przyszłości dziecko będzie jeszcze chętniej poddawało się różnego rodzaju zabiegom pielęgnacyjnym, a po jakimś czasie samo zadba o zdrowie swojej skóry i będzie posiadało dobre nawyki.

Możliwość komentowania jest wyłączona.