Polecam również

Kąpiel noworodka – o czym trzeba pamiętać

Kąpiel noworodka wbrew pozorom jest bardzo ważną sprawą. Wymaga dostosowania się do wielu zasad. Trzeba przygotować wodę o odpowiedniej temperaturze, zadbać o właściwą temperaturę w pomieszczeniu, a także o to, aby nie robić przeciągów w czasie kąpieli. Poza tym należy wybrać dobre kosmetyki do tego celu. A to w dzisiejszych czasach nie jest wcale łatwe, ponieważ wybór kosmetyków jest bardzo duży, a każdy producent chwali swoje.

Aby kąpiel noworodka była bezpieczna i skuteczna, trzeba zadbać o dobry szampon lub płyn do mycia całego ciała. Wydaje się, że takie kosmetyki są przeznaczone wyłącznie dla większych dzieci. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Otóż także kąpiąc noworodka, można zastosować specjalne kosmetyki, płyny. Są bezpieczne i skuteczne w działaniu. Niektóre można używać już od 1. dnia życia, inne od 1. miesiąca życia. Produkty są różne, dlatego przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na ten szczegół.

Wybierając kosmetyki do mycia noworodka, trzeba sprawdzić, który jest bezpieczny. Niektóre mają niebezpieczny skład, a podczas mycia podrażniają skórę i wywołują szereg innych dolegliwości. Takich kosmetyków należy się wystrzegać. Warto natomiast stosować te łagodne, bezpieczne dla tak młodego i delikatnego ciała. Takich też nie brakuje, a co więcej, są wręcz na wyciągnięcie ręki.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej http://emolium.pl/baza-wiedzy/porady-dla-mam/jakie-zabawy-mozna-zaoferowac-dziecku-podczas-kapieli/ . Warto zapoznać się z jej treścią, aby poszerzyć swoją wiedzę w danym temacie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.