Polecam również

Przygotowanie się na wielką uroczystość

Czeka cię wielka uroczystość, na której chciałabyś zaprezentować się z jak najlepszej strony? Warto pomyśleć o specjalnym makijażu, dzięki któremu podkreślisz wszystkie atuty swojej urody.

Przede wszystkim należy pomyśleć o odpowiednim oczyszczeniu cery, na której w dalszej kolejności pojawią się kosmetyki modelujące i korygujące kształt twarzy. Prawidłowe oczyszczenie sprawia, że skóra jest jasna, odprężona, ujędrniona i odświeżona. Dopiero na tak przygotowaną cerę możemy stosować kosmetyki korygujące. Używamy wówczas bazy pod podkład, a także samego podkładu. Aby nie stworzyć efektu maski ważne jest nie tylko to, jaki podkład zastosujemy, ale także to, w jaki sposób to zrobimy. Na podkład stosujemy puder oraz róż lub brązer w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

Ale w przypadku wyjątkowego makijażu kluczową rolę odgrywa również podkreślenie konkretnych partii twarzy, takich jak oczy i usta. Dziś do dyspozycji mamy przeróżne cienie do powiek, tusze do rzęs (http://pl.rimmellondon.com/produkty/tusze-do-rzes ), kredki do oczu czy żele do brwi, dzięki którym możemy w odpowiedni sposób podkreślić oczy. Całość dopełni przyciągająca wzrok pomadka czy błyszczyk do ust.

Przygotowując makijaż nie można jednocześnie zapomnieć o pielęgnacji ciała i dłoni. Na ciało warto zastosować balsam, a na dłonie – a konkretnie na paznokcie, lakier, który nada im wspaniałego blasku. Całość powinna zwieńczyć wspaniała fryzura, w której najlepiej nam do twarzy. Na koniec nie zapomnijmy też o uśmiechu i pogodzie ducha, bo nic tak nie uatrakcyjnia naszej osoby, jak radość na twarzy i pozytywne nastawienie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.