Polecam również

Zapobieganie nietrzymaniu moczu u kobiet

19Wiele kobiet musi radzić sobie z nietrzymaniem moczu. Niestety zapominają one o tym, że mogłyby zapobiegać wystąpieniu u siebie nietrzymania moczu, gdyby tylko stosowały się do prostych zaleceń lekarskich i porad medycznych dostępnych w różnych poradniach dla kobiet.

Specjaliści zwracają uwagę na to, że nietrzymanie moczu u kobiet może być spowodowane przebiegiem u nich różnych chorób neurologicznych. Dlatego podstawową zasadą zapobiegania nietrzymaniu moczu w takim przypadku jest szybka konsultacja swoich objawów u kilku specjalistów wskazanych przez lekarza, do którego kobieta trafiła za pierwszym razem. Następnie powinna ona poddawać się wszystkim zabiegom przez nich zalecanym.

Specyfiką kobiet jest to, że bardzo często występuje u nich nietrzymanie moczu po porodzie (http://www.tena.pl/kobiety/centrum-informacyjne/rodzaje-nietrzymania-moczu/). Bardzo ważne jest, aby nie uznawały one takiego stanu za normalny, ale udawały się ze swoim problemem do lekarza. Będzie on mógł zlecić wykonanie u nich odpowiednich zabiegów medycznych oraz opracuje specjalny zestaw ćwiczeń dla nich przeznaczony. Dzięki temu będą one mogły wrócić do normalnego życia.

Poza tym nietrzymanie moczu może dotknąć kobietę, która uległa jakiemuś wypadkowi lub pracowała ponad siły. Dlatego kobiety powinny po prostu dbać o swoje zdrowie i unikać różnych przeciążeń, a wówczas nie będą musiały radzić sobie w krępujących sytuacjach. Natomiast w razie wystąpienia u siebie nietrzymania moczu będą musiały stosować odpowiednie środki higieniczne i wykonywać częstą higienę okolic intymnych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.