Polecam również

Zwiększone zapotrzebowanie na magnez

Kobiety w ciąży wykazują zwiększone zapotrzebowanie na magnez. Dzieje się tak dlatego, że jeżeli nawet nie posiadają one żadnego niedoboru magnezu, to jednak magnez jest im bardziej niż dotychczas potrzebny do sprawnego funkcjonowania całego organizmu. Nie można bowiem zapominać o tym, że ciąża jest dość specyficznym okresem w życiu kobiety. W czasie ciąży kobieta nie tylko musi radzić sobie ze zmianami zachodzącymi w jej ciele, ale również staje się odpowiedzialna za życie innej osoby.

Natomiast dopiero rozwijający się człowiek musi posiadać zapewniony dostęp do potrzebnych jemu witamin i minerałów, ponieważ w przeciwnym razie nie będzie mógł w pełni się rozwinąć. Dlatego magnezu działanie w organizmie kobiety może być odpowiedzialne za bardzo wiele zmian zachodzących w jej ciele i pomagać kobiecie w doprowadzeniu ciąży do szczęśliwego zakończenia.

Sytuacja robi się o wiele trudniejsza, gdy kobieta posiada jakiś niedobór magnezu w ciąży (https://www.magneb6.pl/dla kogo magnez/rola-magnezu-w-ciazy). Wszelki niedobór magnezu jest dosyć niebezpieczny, natomiast taka sytuacja zachodząca w okresie ciąży powoduje, że kobieta zaczyna cierpieć na zawroty głowy i osłabienie mięśni. Poza tym czuje się ona ogólnie osłabiona i staje się apatyczna lub rozdrażniona. W takim wypadku pomóc kobiecie może tylko dość intensywna terapia magnezowa, chociaż powinna ona zostać przeprowadzona z poszanowaniem wszystkich zasad, jakie obowiązują w czasie ciąży, jeżeli chodzi o przyjmowanie leków. Dlatego kobieta w okresie ciąży powinna pozostawać pod stałą opieką lekarza.

Możliwość komentowania jest wyłączona.